Manisa Şehir Hastanesi'nde anne sütü ve emzirmenin önemi vurguladı
03 Ağustos 2022

Manisa Şehir Hastanesi’nde düzenlenen Emzirme Haftası etkinliği kapsamında anne sütü ve emzirmenin önemine vurgu yapıldı. İlk 6 ay sadece anne sütü" ilkesiyle, anne sütü, emzirmenin önemi, emzirme teknikleri konularında eğitimler verildi.

1-7 Ağustos Emzirme Haftası kapsamında Manisa Şehir Hastanesinde "Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi"ne dikkat çekmek, bu konuda farkındalığı arttırmak amacı ile "Emzirme Haftası Etkinliği" düzenlendi. Hastanenin zemin katı poliklinik girişine stant açılarak polikliniklere tedavi amacıyla gelen anne ve anne adaylarına; yenidoğan yoğun bakım hemşireleri, kadın doğum kliniği hemşireleri, gebe okulu sorumlu hemşiresi, LDRP biriminde çalışan ebeler tarafından "ilk 6 ay sadece anne sütü" ilkesiyle, anne sütü, emzirmenin önemi, emzirme teknikleri konularında eğitimler verildi.

Kurulan stantta, Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka, Anne Dostu, Bebek Dostu ve Yenidoğan Bebek Dostu Hastane ünvanına sahip bir hastane olarak; “1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası kapsamında olduğu kadar sürekli olarak güncel eğitimler ve etkinlikler yaparak annelere ve anne adaylarına farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek bizim için çok önemli,  tüm anne ve anne adaylarını Emzirme ve Relaktasyon Polikliniğimize bekliyoruz." dedi.

https://www.manisameydangazetesi.com.tr/manisa-sehir-hastanesi-nde-anne-sutu-ve-emzirmenin-onemi-vurguladi/13741/