Diyabet Okulu
07 Mart 2024

Diyabet Okulu, hastanemiz poliklinikler giriş katında,  Diyabet Eğitim Hemşire polikliniğinde hizmet vermektedir. Endokrinoloji, İç Hastalıkları, Nefroloji, Nöroloji, Kadın Doğum gibi dahili branşlar başta olmak üzere tüm branşlardan hekimlerimizin yönlendirdiği diyabetli ve yakınlarına bireysel diyabet eğitimleri verilmektedir. Bunun yanı sıra Endokrin-İç Hastalıkları servisi başta olmak üzere  servislerde yatan hastalarımıza  hasta başı ziyaretler yaparak bireysel eğitimler verilmektedir.

Ayrıca  her ay belirlenen tarihlerde Manisa Şehir Hastanesi Konferans Salonumuzda Diyabet Okulu Eğitimleri düzenlemektedir. Diyabet okulu eğitimleri 6 modülden oluşmaktadır. Bu 6 modül; Diyabet nedir, Diyabetin oluşum fizyolojisi, diyabette beslenme tedavisi, diyabette fiziksel aktivite -egzersiz, diyabette gelişebilecek akut ve kronik komplikasyonlar, ağızdan alınan diyabet ilaçları, insülin tedavisi ve diyabetle yaşam konularını kapsamaktadır.

Eğitimler; Endokrin Uzman Hekimimiz, İç Hastalıkları Uzman Hekimlerimiz, Uzman Spor Hekimimiz, Diyetisyenimiz ve Diyabet Eğitim Hemşiremizden oluşan uzman sağlık ekibimiz tarafından slaytlar eşliğinde görsel olarak verilmektedir.

6 modülden oluşan eğitimi tamamlayan katılımcılarımıza diyabet okulu diploması verilmektedir. Diyabette kan şekeri kontrolü sağlamak ve gelişebilecek organ hasarlarını önlemek için diyabet eğitimi tedavinin önemli bir basamağını oluşturmaktadır.

Diyabetiyle barışık yaşamak isteyen tüm diyabetli birey ve yakınlarını , katılmak isteyen tüm halkımızı diyabet okulu eğitimlerimize bekliyoruz.

Diyabet okulumuza katılım ile ilgili bilgi almak için Hemşire Esra ADSAY'a (0236) 229 26 00 / 10100 numaralı dahili hattan ulaşabilirsiniz.