GEBE OKULUMUZ YENİDEN HİZMETİNİZDE
22 Eylül 2021

Manisa Şehir Hastanesi Gebe Okulu’nun en önemli amacı, anne adaylarını en güzel ve en mutlu şekilde doğuma hazırlamak, anne adaylarının hamilelik ve doğum sürecinde onlara yardımcı olmak, bilmedikleri ya da zorlandıkları konularda yardım alabilecekleri eğitim ortamını oluşturmaktır.
Bu programda; gebelik, gebelikte oluşabilecek sorunlar, doğum yöntemleri ve normal doğumun önemi hakkında anne adaylarının bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca doğum öncesi ve sonrası anne beslenmesi, bebek bakımı, anne sütünün önemi, lohusalık süreci gibi konularda eğitimler verilmektedir.
Eğitimi tamamlayan gebelerimize katılım sertifikası verilmektedir.
Gebe Okulu’nda eğitimler üç oturum olarak planlanmaktadır. Başhekim yardımcısı Uzm. Dr. Münire Karabaş Kuru beraberinde planlanan eğitim içeriği kapsamında hastanemiz kadın doğum uzman hekimleri, fizyoterapistleri, diyetisyenleri, psikologları ve gebe okulu sorumlu hemşiresi tarafından anlatım ve bilgilendirmeler yapılmaktadır. Eğitim, konu anlatımı beraberinde uygulama ve egzersiz olarak planlanmaktadır.
Gebe okuluna katılım ücretsiz olup, kaydolmak isteyen gebelerin spor ve rahat kıyafetler ile katılmasını öneriyoruz.
Gebe okulu ile ilgili bilgi almak isteyenler Kadın Doğum Polikliniklerimizden başvuru yapabilir, Gebe Okulu sorumlu hemşiresi Nevriye Özşahin’e hastanemizin dahili numarası olan 10012’den ulaşabilirler.

  • gebe okulu yeniden hizmetinizde