Çocuk Yoğun Bakım Açıldı
16 Nisan 2021

Manisa Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakımı Hizmete Açıldı.

1 ay’dan 18 yaş grubundaki çocuklar; vücut anatomi, işleyişi ve hastalıkları açısından yetişkinlere oranla oldukça farklıdır. Bu nedenle yetişkin yoğun bakımları, çocukların tedavi ve bakım ihtiyaçlarının konusunda yetersiz kalır.
Yaşam bulguları riskli olan çocuklar, çocuk yoğun bakım ünitelerinde 24 saat kesintisiz olarak izlenir. Çocuk yoğun bakım ekibi, kesintisiz bir şekilde 24 saat medikal hizmetin yanı sıra daha fazlasını içeren sevgi, şefkat, deneyim ve bağlılıkla çocuk yaş grubu içindeki hastaların yoğun bakım süreçlerini üstlenir.
Yoğun bakım ünitelerinde gerekli hijyenin sağlanması, hasta mahremiyetinin korunması, bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi ve hasta konforunun sağlanması gibi hususlara yönelik olarak çocuk yoğun bakım ünitemizde izole ve tekli odalar yer alır.
Şubat ayı itibariyle hizmete açılan Çocuk Yoğun Bakım Ünitemizde; 4 adet
2. Basamak Çocuk Yoğun Bakım Yatağı, 8 adet 3. Basamak Çocuk Yoğun Bakım Yatağı olmak üzere toplam 12 adet Yoğun Bakım Odamız bulunmaktadır. Özellikle yüksek riskli hastaların tedavi ve bakım sürecinde büyük bir önem taşıyan izole ve tekli odalar temasla, hava yolu ve damlacık yolu ile bulaşmaların önlenmesi konusunda oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Oda içerisindeki ekipmanın yalnızca o odaya ait olması, temas izolasyonunun sağlanmasında en önemli noktalardan bir tanesidir.
Güçlü ekibimizle çocuk hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

  • çocuk yoğun bakım2.jpg
  • çocuk yoğun bakım2.jpg