Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kliğininden Kuru İğne Tedavisi
03 Eylül 2019
HASTANEMİZ FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON KLİNİĞİNDEN KURU İĞNE TEDAVİSİ

Hastanemiz Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanımız Dr. Fatih AKKOÇ tarafından 46 yaşındaki Hatice Hanım’a kuru iğne uygulaması yapıldı.

Dr. AKKOÇ; ‘’hastamız Hatice Hanım 46 yaşında, 3 aydır geçmeyen boyun ağrısı şikayeti vardı.  Hastamız bize gelmeden daha önce 15 gün Fizik Tedavi programına girmiş, çeşitli medikal tedaviler kullanmış ve ona rağmen geçmeyen boyun ağrısı ve sırt ağrısı şikayeti vardı. Biz kliniğimizde hastayı değerlendirdik. Gerekli tetkiklerini istedik. Tetkik sonuçlarına bakıldığında altta yatan bir patoloji olmadığını gördük ve hastamıza kuru iğne tedavisini uyguladık. Kuru iğne tedavisi herhangi bir ilaç veya kimyasal içermiyor. Bu nedenle hastalarda alerjik reaksiyon veya ilaçların neden olduğu yan etkiler ortaya çıkmıyor. 15 günde bir 3 seans olarak hastamıza kuru iğne tedavisi uyguladık. Kuru iğne tedavisi sonrasında hastamızın % 95 oranında şikayetlerinde bir gerileme oldu. Sonrasında tedavimizi sonlandırdık. Takip periyoduna geçtik’’ dedi.

Hastamız Hatice Hanım; ‘’Ocak ayından beri geçmeyen boyun ağrılarım, kol ağrılarım ve uyuşmalar vardı. Birçok hastaneye ve doktorlara gittim. Fizik Tedavi ve Akupunktur Tedavisi gördüm. Ağrılarım geçmedi. Sonrasında Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Fatih Bey’e geldim. Muayene oldum, tetkiklerim yapıldı. Sonrasında kendisi bana 3 seans kuru iğne tedavisi uyguladı. Çok olumlu sonuç aldım. Ağrılarım baya geçti. Kendimi gayet iyi hissediyorum. Kolumu güzel kullanabiliyorum. Hatta kalem, tebeşir tutmakta zorluk çekiyordum. Şu anda gayet sağlıklıyım. Çok memnunum. Şehir Hastanesinin hizmetlerinden ve Doktorumuz Fatih Bey’den çok memnunuz. Ve hiçbir ücret ödemeden gayet güzel bakıldık, tedavi gördük. Teşekkür ediyoruz’’ dedi.       

  • Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Fatih Akkoç
  • Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Fatih Akkoç