Göz Hastalıkları Hekimimiz
03 Eylül 2019Göz Hastalıkları Hekimimiz Op. Dr. Mustafa ERDOĞAN hastanemizde göreve başlamıştır.

Göz hastalıkları nedir?

Göz hastalıkları, çevresel ya da genetik faktörlere bağlı olarak gelişen ve çeşitli görme problemlerine yol açabilen fiziksel rahatsızlıklardır. Göz kapaklarında, gözü dış etkilere karşı koruyan ve saydam tabaka olarak bilinen göz zarında, gözyaşı kanallarında, göz merceğinde ya da gözü saran sinir dokularında meydana gelen her türlü hastalık göz hastalıkları olarak adlandırılır. 

Göz hastalıklarının tedavi yöntemleri nelerdir?

Görme alanında daralmalara sebep olan göz hastalıkları günlük yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediği için doğru tedavi yöntemlerinin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Doğuştan gelen göz rahatsızlıkları ve çevresel etmenlere bağlı olarak ortaya çıkan görme problemleri için birbirinden farklı tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Detaylı göz muayenesi ile doğru şekilde tanılanan göz probleminin tedavisi için doktorunuz tarafından gözlük kullanımı, ilaç tedavisi, ya da cerrahi girişim gibi tedavi yöntemleri tercih edilebilir. 

Doğru teşhis ile etkili şekilde tedavi edilmeyen göz problemlerinin hızlı şekilde görme kayıplarına neden olabileceği göz önünde bulundurulmalı, uygun sıklıkta göz muayenesi ve doktor kontrolü ihmal edilmemelidir.