KVC Kliniğinden başarılı bir ameliyat öyküsü
03 Eylül 2019


HASTANEMİZ KALP DAMAR CERRAHİSİ KLİNİĞİNDEN BAŞARILI BİR AMELİYAT ÖYKÜSÜ

Hastanemiz Kalp Damar Cerrahisi Kliniğine Kalp krizi nedeniyle başvuran hastamız 64 yaşındaki Vecdi AĞIRBAŞLI tedavisi tamamlanarak mutlu bir şekilde hastanemizden ayrıldı.

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Alper ÖZBAKKALOĞLU; ‘’kalp krizi nedeniyle hastanemize başvuran hastamız 68 yaşındaki Vecdi AĞIRBAŞLI’nın tıbbi tetkikleri yapılmış olup, anjiyo sonucunda 4 damarında ciddi kritik tıkanıklık olduğunu gördük. Bunun üzerine Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ramazan GÜNDÜZ ile konsülte ederek ameliyat olması gerektiğine karar verdik. Operasyon esnasında hasta için aslında baya bir şanssızlık yaşandı ama ilk açtığımızda ana damarının çok ciddi sertleşmiş olduğunu ve oraya ne yazık ki kalbi durdurarak bypass yapamayacağımızın farkına vardık. Ve atan kalpte tek damar bir ameliyat gerçekleştirdik. Sonrasında tekrar Kardiyoloji ile görüşerek hibrid yaklaşımla iki damarına da stent uygulayarak hastamızın tedavisini tamamlayacağız. Bugün ameliyatının 6. günü hastamızın, inşallah yarında taburcu olacak evine göndereceğiz’’ diye ifade etti.

Hastamız Vecdi AĞIRBAŞLI; ‘’göstermiş olduğunuz nezakete, sıcak yaklaşımlarınıza hakkaten teşekkür ediyorum. Şehir Hastaneleri yeni bir çağ, yeni bir çığır. Ne güzel bizi bu hizmetleri kazandıranlara. Ne mutlu ki siz tahsillerinizi, eğitimlerinizi çok güzel bir şeklide almışsınız ki bunları şimdi bizlere şifa oluyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Şehir Hastaneleri çok güzel, hizmetten, yoğun bakım operasyonlarından, servisteki uygulamalardan çok memnunum. Zaten temizlik vs üst seviyede’’ diyerek memnuniyetini dile getirdi..   

  • paylas_DSC_0162.JPG
  • paylas_DSC_0145.JPGGazete Manşetleri

https://www.sabah.com.tr/egeli/2019/04/21/sehir-hastanesinde-basarili-operasyon

http://www.manisaaktifhaber.com/haberleri/vecdi+a%C4%9F%C4%B1rba%C5%9Fl%C4%B1

https://www.yeniakit.com.tr/haber/manisa-sehir-hastanesinde-basarili-kalp-operasyonu-716563.html

https://www.haberturk.com/manisa-haberleri/68469100-manisa-sehir-hastanesinde-basarili-kalp-operasyonu

http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5493820/manisa-sehir-hastanesinde-basarili-kalp-operasyonu

https://www.iha.com.tr/manisa-haberleri/manisa-sehir-hastanesinde-basarili-kalp-operasyonu-2286149/